OYUN PARKLARI KULLANIM KURALLARI

Oyun Parkları Kullanım Kuralları

1. Lütfen, emniyet, kaza önleme ve sağlık hususları açısından hazırlanmış olan kuralları uygulayın.
2. “Çocuk Oyun Parkları/Grupları”, her gün 08: 00– 21: 00 saatleri arasında kullanılabilecektir.
3. Sayın velilerimiz; Lütfen, “Çocuk Oyun Parkları/Grupları” nın bulunduğu alanlarda
a. Çocuklarımızın, oyun gruplarını sert ve hor kullanıcı hareketlerini,
b. Çevreyi rahatsız edecek şekilde bağırarak konuşmalarını,
c. Argo kelimeler kullanmalarını veya tezahürat yapmalarını,
ç. Taşkınlık çıkarıcı hareketlerde bulunmalarını önlemek için, çocuklarımızı, sürekli uyaralım ve takip edelim.
4. 6 yaşından ufak çocuklar yanlarında yetişkin veli/ refakatçileri olmadan “Çocuk Oyun Parkları/Grupları” aletlerini kullanamazlar. Bu konudaki sorumluluk velinindir.
5. 15 yaşından büyük çocuklar “Çocuk Oyun Parkları/Grupları” nı kullanmamalıdırlar.
6. Lütfen, “Çocuk Oyun Parkları/Grupları” nın bulunduğu alanlar içinde, aletlerin kullanılmasına engel olabilecek şekilde bisiklet, bebek arabası, çanta vb. eşyalar bırakmayınız.
7. Lütfen, “Çocuk Oyun Parkları/Grupları” nın bulunduğu alan içinde veya kenarlarındaki oturma gurubunda kabuklu kuruyemiş, yemek vb. yemeyelim ve alanların içine kirletici maddeler, özellikle cam malzemeler, meşrubat şişeleri, sigara izmariti vb. atmayalım, çöplerimizi bu alana bırakmayalım, bu konularla ilgili, çocuklarımızı, sürekli uyaralım.
8. “Çocuk Oyun Parkları/Grupları” bölgesi tabanına su, meşrubat vb. sıvı maddeler dökmeyiniz ve tabanı kayganlaştırmayınız, kirletmeyiniz.
9. Lütfen, her bir “Çocuk Oyun Parkları/Grupları” aletini makul bir süre kullanalım, özellikle ilgili aletleri kullanmak için bekleyenler olduğunda gerekli, nezaketi gösterelim ve çocuklarımızı uyaralım.
10. Bozuk, kırık, işlevini yerine getirmeyen “Çocuk Oyun Parkları/Grupları” aletlerinin site yönetimine bildirilmesi rica olunur.
11. Hijyen kurallarına uyunuz, kullanmadan önce ve sonrasında Çocuk Oyun Parkları/Grupları aletleri üzerindeki ter ve kirleri temizleyiniz.
12.Park içinde bisiklet, scooter, paten, kaykay v.b. oyun araçları sokmak ve kullanmak kesinlikle yasaktır
13. Karşılaşılan acil kaza ve sağlık durumları için aşağıdaki telefon numaralarıyla irtibata geçmenizi ve belirlenen kurallara titizlikle riayet etmenizi rica ederiz.
14. Acil yardım için 112 arayanız.
15. Güvenlik ve Site Yönetimi İletişim : 0212 699 45 00