Sitemizde uyulması gereken bazı kurallar

Sitemizde uyulması gereken bazı kurallar


ÖNEMLİ NOTLAR:
**** Villanız uzun süre boş kalacaksa yönetime bilgi verilmesi önemle rica olunur.
**** Sitede sizlere hizmet vermekle görevli personellere görev ve sorumlulukları dışında ve mesai saatleri içinde özel işler vermemeniz hizmet kalitesinin artması açısından önemlidir.
**** Görevli personellerle ( güvenlik, teknik, temizlik vs.) yaşadığınız problemleri site yönetimine bildirmeniz, problemin büyümesinin önlemesi ve çözülmesi adına çok önemlidir.
**** Site içerisinde kişisel nedenlerden dolayı olan zararlar, ilgili şahıslar veya ebeveynleri tarafından tazmin edilecektir.
**** Yeşil alan sulama suları kesinlikle içilmez ve temizlik amacı ile kullanılmaz.ORTAK ALANLAR
Bağımsız bölüm sakinleri dinlenme alanları etrafındaki yürütüş yollarını, kullanırken, çevreyi rahatsız etmemeye özen göstermelidir.Dinlenme alanlarına sigara, kağıt mendil, plastik bardak vb. çöp atılmamalıdır. Yeşil alanlara kesinlikle girilmemelidir. Yeşil alan sulama suları kesinlikle içilmez ve temizlik amaçlı kullanılamaz.

YÜZME HAVUZLARI
Pazartesi günleri önemli miktarda ilaç ile temizliği yapılan havuzların saat 11:00 e kadar kullanılmaması sağlığımız için önem arz etmektedir. Bu zaman diliminde bazı site sakinlerimiz ya da çocukları ikaz edilmelerine rağmen havuza ısrarla girmek istemektedirler. Ayrıca havuzlara deniz kıyafeti dışında bir başka kıyafetle girmek , henüz bezli durumdaki küçük çocukları havuza sokmak , kedi ve köpekleri havuz etrafında dolaştırmak ve ya havuza koymak yasaktır.
Havuzlara yabancı madde atmak , havuzda top oynamak havuz suyunun çabuk kirlenmesine yol açar. Havuzların ve çevresinin günlük temizliklerinin ve ilaçlamalarının düzenli olarak yapıldığı halde bu şekilde özensiz kullanımlar nedeniyle havuzlarda ekstra kirlenmeler olabilmektedir.

KEDİLER
Sitemizde kontrolsüzce çoğalan kediler problem yaratacak hale gelmiştir. Bu durum acilen tedbir almayı gerektirmektedir. Sahibi olduğunuz tasmalı kediler tabii ki sizlerin sorumluluğundadır. Ancak serbestçe dolaşan kedilerin çoğalmasını durdurmak, kısırlaştırmak zorunlu hale gelmiştir. Bir başka husus; bahçesi mobilyaları ya da ev içindeki eşyaları zarar gören komşularımızın ki bir kısmı hayvan sever olmasına rağmen sabırlarını zorlayacak bir hal almıştır. Ev dışında bahçe önüne koyduğumuz bir kap yemekle bu hayvanların sorumluluklarını tam olarak paylaşmış olmuyoruz... Gelin hep birlikte herkesi memnun edecek çözüm için kısırlaştırmak adına üzerimize düşen sorumluluğu yerine getirme konusunda gayret gösterelim.

OTOPARK KULLANIMLARI:
Otopark kullanımları konusunda sokaklarda yaşanan sıkıntılar devam etmektedir. Sokak üzerine yapılan araç parkları diğer sakinlerimizin açık ve kapalı otoparklarına giriş çıkışlarını ve sokakta seyir eden araçların geçişlerini engelleyebilmektedir. Ayrıca her konut için ayrılan ikişer adet otoparkın başka sakinlerimizce ya da misafir araçları tarafından işgal edilmemeleri gerekmektedir. Misafir otoparkları ise yakın bölgedeki konutlara gelen misafir araçları içindir. Sakinlerimizin kendi araçlarını sürekli olarak misafir otoparklarına park etmemeleri, gerekli özen ve hassasiyeti göstermeleri komşuluk ilişkilerinin zarar görmemesi için önemlidir.
Sevgi ve saygılarımızla.